Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Doli nga LSI, nuk dogji mandatin dhe tani kandidon për PD-në, Elda Hoti: U riktheva aty ku e nisi gjyshi im

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da9bb77d3cace01e2bbb961774a4d76b

Deputetja Elda Hoti hyri në parlament nga listat e LSI-së, pasi vendosi të mos e digjte mandatin.

Ajo u bë e famshme për publikun e gjerë kur e pyetën për datën e themelimit të LSI dhe tha se nuk e dinte.

Por pas rreth dy viteve si pjesë e opozitës parlamentare, Hoti është bërë së fundmi pjesë e listës së kandidatëve të Partisë Demokratike. Ajo renditet e 9-a në Lezhë.

Hoti thotë se më në fund e gjeti rrugën për t’u “rikthyer në familje”. “Po eci aty ku gjyshi im filloj kontributin, si themelues i Partisë Demokratike në Milot.”

“Bashkë me Partinë Demokratike dhe ekipin fitues, do ti kthejmë Kurbinit dinjitetin e munguar, zhvillimin dhe prosperitetin e mohuar!

Premtoj që do vazhdoj të jem zëri juaj dhe do mbroj me çdo kusht interesat e bashkëqytetarve të mi!

Dua sot të kërkoj mbështetjen tuaj, duke votuar me 25 prill”, shkruan ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img