Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Doli kundër homologut grek, vjen hakmarrja për Mimi Kodhelin: 25 vite më parë punonte balerinë në lokalet e natës në Athinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dbc999fc22b6992bbd3769ce663b0a89

Pas deklaratave të bëra nga ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli për homologun grek Panos Kammenos ku i bënte të qartë se “Ka ikur koha e satrapëve” vjen edhe hakmarrja e fqinjve.

Gazeta greke “makeleio.gr”, shkruan se 25 vite më parë Mimi Kodheli ka punuar si balerinë në lokalet e natës në Athinë dhe se më pas iku në Amerikë për të përfunduar studimet.

 “Prandaj duhet të mbaj mend çfarë ka bërë përpara se të bëhej politikane dhe se ushtria nuk bëhet kur ke shkuar me shumë meshkuj. Dhe duhet të mbajë mend se nuk ka qenë Turqia që ka ndihmuar Shqipërinë por Greqia.

Sot kërcimtarja shqiptare në lokalet e natës në Athinë, është bërë Ministre e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë”, shkruan ndër të tjera makeleio.gr ndërsa monton edhe këtë foto të turpshme.

Më poshtë artikulli origjinal i gazetës greke dhe përplasja mes Kodhelit e Kammenos:

nen.png

ttttt.png

PËRPLASJA:  Kammenos,  deklaroi pranë pikës kufitare mes dy vendeve se Greqia do të përgjigjet ndaj çdo deklarate provokative, ndërsa sulmoi edhe kryeministrin Edi Rama për qëndrimin e mbajtur për çështjen çame.

Kodheli i kujtoi Kammenosit arsyen për të cilën u krijua NATO, organizata ushtarake ku të dyja vendet tona bëjnë pjesë. Kodheli u shpreh se e ka të vështirë të kuptojë pse Kammenso përpiqet të ngrejë fantazma të së shkuarës, ndërsa theksoi se koha e satrapëve ka ikur.

“NATO u krijua për të bashkuar vendet demokratike të hemisferës veriore përballë çdo rreziku totalitar. Por sot e kam të vështirë të kuptoj pse ndonjë politikan në Ballkan vesh uniformë ushtarake dhe përpiqet të ngrejë fantazma të së shkuarës. Kanë ikur kohët e satrapëve”, tha Kodheli.

Fillon gara e “Vitit të Ri”, dalin emrat e parë të këngëtarëve që do performojnë në club-et e Tiranës, rekordi 25 mijë euro për një natë

Publikohen datat, ja kur zhvillohet audicionet për Big Brother Albania 9

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img