Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Doli jashtë orës policore, tre makina policie ndoqën këngëtaren e njohur

spot_img

Lajme të ngjashëm

995f6d66b8350933ee7e1dfa3f8b9f1c

Ndërsa shkoi për të mbledhur rrobat që do të interpretojë në skenën në Sanremo, ku konkurron me këngën ‘Kur u dashurove’, tri makina policie ndoqën këngëtaren e njohur italiane Orietta Berti.

Orietta u ndalua nga oficerët për një kontroll ndërsa ishte në rrugë disa minuta pasi filloi orari i ndalimit. Kujtojmë që, në këto ditë, Sanremo nuk është një zonë e kuqe e vërtetë, por një portokall i “përforcuar”. Sipas parashikimeve të guvernatorit Giovanni Toti, në fakt, Ventimiglia dhe Sanremo (Imperia) do të blindohen deri në 5 Mars.

“Policia më ndaloi sepse ishte ora 10.05 dhe, nga Bordighera, unë shkova të mbledh rrobat e mia në hotelin Globo në Sanremo”,- shpjegoi Orietta ndërsa shtoi: “Tre makina policie më ndoqën dhe më ndaluan.” Ku po shkoni? “, ata më pyetën. Unë shpjegova se do të mbledh rrobat. “Në këtë kohë? “, ata u përgjigjën. Ua ktheva” Sigurisht, unë duhet t’i provoj, nëse nuk më përshtaten për t’i rregulluar. Ata më ndoqën deri në Globe sepse nuk e besuan atë … Ata nuk më arrestuan, më shoqëruan për të parë se ku po shkoja”.

Policët nuk e kishin njohur atë për shkak të maskës.

kengetarja.jpg

Më shumë

spot_img