Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Dolën pozitivë me COVID-19 dhe tentuan të ikin drejt Norvegjisë, ndalohet në aeroportin e Shkupit nëna me tre fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

a0dc0f7bf4798b02d1ce9aef23810a50

Një nënë me tre fëmijë që kishin kryer testin për koronavirus në një klinikë private në Shkup të Maqedonisë së Veriut, është kthyer mbrapsht nga autoritetet e aeroportit të shkupit.

Si nëna edhe fëmijët e saj kishin dalë pozitivë në analiza, por sërish tentuan të largohen drejt Norvegjisë, duke shkelur urdhrat e epidemiologëve.

Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së diel, ku pas njoftimit të Komisionit për Sëmundje Infektive, autoritetet e Aeroportit të Shkupit kanë parandaluar udhëtimin e familjes.

Tashmë kësaj familje do t’i duhet të karantinohet për të paktën 14 ditë, ndërsa do të përballet edhe me sanksionet për thyerjen e rregullave.

Më shumë

spot_img