Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Dolën nudo në ballkonin e pallatit, arrestohen një grup vajzash, akuzohen për “shthurje”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një video po bën xhiron në rrjet. Në pamjet e publikuara shihen disa gra teksa pozojnë nudo nga një ndërtesë në Dubai.

Mirëpo, këto pamje kanë sjellë menjëherë reagimin e autoriteteve të Emirateve të Bashkuara Arabe pasi sipas ligjeve të vendit këto veprim  nuk lejohen.

Rregullat dhe ligjet e vendosura ndalojnë në mënyrë kategorike pirjen e alkoolit në public pa lejë, puthjet dhe pornografinë,prandaj  për gratë është marrë vendimi me burgim.

Deri më tani nga autoritetet nuk është bërë i ditur indetiteti, kombësia as numri i personave të arrestuar, por sipas mediave ndërkombëtare mbi femrat rëndon akuza për krimin e “shthurjes”për të cilin rrezikojnë deri në gjashtë muaj burg dhe një gjobë prej një mijë eurosh.

“Një sjellje e tillë e papranueshme nuk pasqyron vlerat dhe etikën e shoqërisë së Emirateve”- tha zëdhënësi I polisicë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img