Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Dokumenti/ Zgjedhjet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit mbahen në 2 mars

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Federata Shqiptare e Futbollit do mbajë Asamblenë e Përgjithshme të Zakonshme Zgjedhore në 2 mars 2022, në orën 10:00 në Shtëpinë e Futbollit. Në punimet e kësaj Asambleje, anëtarët e FSHF veç temave të tjera të rendit të ditës do zgjedhin edhe kreun e FSHF për një mandat 4 vjeçar.

Kreu aktual, Armand Duka është në garë për mandatin e gjashtë, teksa përballë tij pritet Dritan Shakohoxha. Në njoftimin shpërndarë anëtarëve, theksohet se do ndiqen të gjitha procedurat me verifikimet, raportet financiare, miratimin e buxheteve dhe në fund votimet për presidentin e ri dhe Anëtarët e Komitetit Ekzekutiv. /Newsport.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img