Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

DOKUMENTI/ Kuvendi i dërgon shkresë KQZ për mandatin e Alqi Bllakos: Të plotësohet vakanca

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë i ka dërguar një shkresë Komisionit Qendrort të Zgjedhjeve (KQZ) ku e njofton për krijimin e vakancës pas dorëzimit të mandatit të deputetit Alqi Bllako.

Ky i fundit dorëzoi ditën e djeshme mandatin e deputetit kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, duke i hapur rrugë kështu arrestimit të tij. Ai është shprehur se do të përballet vetë me drejtësinë, me besimin se e vërteta do të triumfojë.

Ndërkohë, Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar sot kërkesën e SPAK për arrestimin e ish-deputetit, i cili pak më parë është shoqëruar drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img