Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Doktor Vargu akuza të forta: Shifrat e shtrimeve dhe vdekjeve nuk janë ato, ja pse po i fshehin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d453f82f031d5a6f8c46210dd2d9cb21

Doktor Petrit Vargu, ka hedhur akuza të forta duke thënë se në Shqipëri fshihet nurmi i vdekjeve dhe i shtrimeve nga Covid-19.

Ai në një intervistë për “abc e mëngjesit” u shpreh se numrat fshihen sepse qeveria do që ta konisderojë si një sukses.

“Herë pas here kemi parë që ka rritje të rasteve, pasi ka rritje ka të testeve. Pasi këto raste kanë qenë edhe më herët. Ju e mbani mend të gjithë se çfarë ndodhi vjet në Bergamo, ku nuk kishte vend ta fusnin arkivolet. Ky ishte vetëm 30% e numrave. Ne jemi jashtëzakonisht poshtë imunitetit të tufës.

Nuk janë ato shifra, por indikatorët që ato kanë vënë për gravitetin e pandemisë në Shqipëri. Janë të detyruar të ulin shifrat për të thënë që problem i pandemisë ishte një sukses për Shqipërinë”, tha Vargu.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img