Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Doktor Halim Kosova me një detyrë të rëndësishme në PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ethet që po kalojnë gjyqtarët dhe prokurorët, do t‘u duhet t’i përjetojë dhe çdo individ që ka ambicie të jetë kandidat për deputet nën siglën e Partisë Demokratike.

Komisioni për Integritetin e Figurave të Partisë Demokratike ka nisur zyrtarisht punën, ndërsa burimet i thanë Ora News, se çdo individ që dëshiron të jetë pjesë e listës së deputetëve për zgjedhjet e 18 qershorit, duhet të plotësojë një formular të detajuar të hartuar nga ekspertët demokratë.

Po të njëra burime, theksuan se formulari tejkalon për nga ashpërsia dhe ligjin e dekrminalizimit.

Formulari për integritetin shtrihet në tre drejtime, përveç i kontrollit moral, individët duhet të japin të dhëna konkrete për dekriminalzimin por dhe për të shkuarën e tyre në komunizëm.

Komisioni për integritetin e figurës do të drejtohet nga Doktor Halim Kosova, ndërsa synon që çdo i zgjidhur nën siglën e partisë demokratike të gëzojë integritet moral dhe profesional.

Çdo kandidat që plotëson formularin do të kalojnë më pas komisionin e posaçëm e më pas do të shkojnë për vendimmarrje pranë kryesisë së Partisë Demokratike e kryetarit Basha.

Më shumë


spot_img

spot_img