Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Doja vetëm ta trembja”, masakroi me thikë moldaven, dënohet me burg përjetë shqiptari në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë në Itali ka dënuar me burg të përjetshëm shqiptarin Roland Bushi, i akuzuar për vrasjen e Aliona Oleinic, moldaves 33-vjeçare.

30-vjeçari e goditi 11 herë me thikë në kopshtin e shtëpisë së tij në Francavilla al Mare më 3 shtator 2019. Ajo punonte në një klub nate që frekuentonte Bushi, ndërsa vdiq në spitalin Gemelli në Romë 45 ditë pas shtrimit, pasi nuk u mbijetoi plagëve të marra.

Shqiptari shprehu pendim para gjykatësit, duke thënë se Aliona Oleinic ishte e dashura e tij dhe se atë mëngjes, ai kishte konsumuar drogë dhe alkool, ndërsa donte vetëm ta kërcënonte e jo ta vriste 33-vjeçaren.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img