Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Doja të ndihmoja familjen në Shqipëri”, i riu po kujdesej për kanabisin në godinën 4-katëshe, si u fundos nga trokitja e policisë (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 19-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Angli, pasi u kap në një “shtëpi bari”, duke u kujdesur për 213 bimë narkotike. Droga ishte e mbjellë në gjashtë dhoma në një shtëpi të madhe me katër kate, në Bradford.

Pasi policia e kishte monitoruar për disa muaj Drilon Zelajn, shkuan dhe trokitën në derën e godinës ku ndodhej i riu për të kryer kontrollet.

albsig

Fillimisht Zelaj nuk ua hapi derën policëve, por ata u futën nga dera e prapme, pasi dëgjonin lëvizjet e 19-vjeçarit brenda godinës, duke e arrestuar më pas të riun shqiptar. 

Para gjykatës ai mohoi përfshirjen e tij në prodhimin e kanabisit, por kur gjurmët e gishtave dolën në çdo cep, që nga baza e prodhimit të lëndëve narkotike, ai pranoi akuzën.

Drilon Zelaj tha se kishte ardhur në Angli për një jetë më të mirë dhe për të ndihmuar familjen e varfër në Shqipëri. 19-vjeçari më parë kishte punuar në lavazh dhe kishte mbërritur në Angli përmes Francës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img