Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

“Doja të ndihmoja familjen”, 1 kg kokainë lë në burg shqiptarin 23-vjeçar, çfarë vendosi gjykatësi (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata britanike dënoi me 20 muaj burg një 23-vjeçar shqiptar, pasi u kap me një kilogramë kokainë në makinë.

Sipas policisë i dënuari është Kastroit Dardha, 23 vjeç dhe po udhëtonte me një makinë tip “Golf” në momentin që u ndalua nga policia dhe nuk kishte as patentë as siguracion.

Mësohet se shqiptari punonte si kamarier ndërsa në makinën e tij kishte një sasi prej 1 kg kokainë të pastër. Ai u shpjegua se ishte i detyruar për të punuar në këtë punë pasi i duhej të ndihmonte familjen.

Dardha, pa adresë fikse, u paraqit në gjykatë të enjten më 8 korrik pasi kishte pranuar më parë posedimin me qëllim të furnizimit me drogë të klasës A më 9 prill të këtij viti.

Duke dënuar të pandehurin me 20 muaj burg, Simon Taylor tha se Dardha “luajti një rol në përpjekjen për të vënë një kilogram kokainë në duart e atyre që do ta shpërndanin në rrugë”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img