Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Dogana tregon raportin e muajit Tetor, ja sa TON kafe dhe cigare konsumojmë ne shqiptarët

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4010f8514234ef04103da939e26c4c35

Shqiptarët njihen për lidhjen e tyre të fortë me kafenetë dhe lokalet, por sa kafe dhe cigare konsumojmë ne?

Sipas të dhënave të  Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave Shqiptare, vetëm në muajin Tetor brenda vendit tonë janë importuar 980 ton kafe dhe 280 ton cigare. Ky ishte niveli më i lartë i këtyre dy produkteve gjatë këtij viti në Shqipëri.

Shifrat e importit të këtyre dy produkteve janë rritur ndjeshëm nga e njëjta periudhë një vitë më parë, ku në Tetor të 2019 u importuan 565 ton kafe dhe 5 ton cigare.

Duket se pandemia ka ndikuar shumë në jetën e banorëve pasi edhe importi i produkteve të higjenës si sapuni ka arritur në mbi 50 mijë ton.

Kujtojmë se Shqipëria është e renditur si vendi i parë në botë për numrin e kafeneve dhe restoranteve për popullësi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img