Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Dogana e Qafë Botës do jetë e hapur 24 orë, ja kur hyjnë në fuqi rregullat e reja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyra doganore Mavromati, e njohur si pika kufitare e Qafë-Botës do të funksionojë 24 orë në ditë, në kufirin greko-shqiptar në Thesprotia.

Ka shumë mundësi që rregullat e reja të hyjnë në fuqi pas një jave deri në fund të gushtit.

Lajmi u konfirmua për ERT Janinë nga deputeti i ND Thesprotia, Vassilis Giogiakas, i cili pati një takim sot me Ministrin e Shtetit, George Gerapetritis.

Giogiakas vuri në dukje se nuk do të ketë më kufizime sasiore për hyrjen përmes doganave kapacitet që aktualisht është 250 persona në ditë, gjë e cila pritet të lehtësojë trafikun turistik dhe tregtar në këtë doganë.

Inspektimet shëndetësore do të vazhdojnë të kryhen si nga një njësi EODY ashtu edhe nga njësi private, të tilla si ato që veprojnë tashmë në portin e Igumenicës.

Më shumë

spot_img