Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Do votoni për Kryemadhin në 25 prill apo jo? Meta: Unë nuk mund të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta u pyet sot në “Opinion” se për kë do të votojë në 25 prill 2021. Për bashkëshorten e tij apo ndonjë kandidat tjetër.

Meta si gjithmonë u sigurua që të mbetet enigmë përgjigja e tij. Kreu i Shtetit tha se vota është e fshehtë dhe ende nuk e ka vendosur se kë do të votojë.

Fevziu: Do votoni për Kryemadhin këto zgjedhje apo jo?

Meta: Nuk mund të them për kë do votoj, por që jam për përmbysje jam, që ta marrë populli në dorë këtë vend. T’i qendrojmë besnik kushtetutës së 1998.

Iljazaj: Ajo kushtetutë nuk ekziston më.

Fevziu: Vetëm kapitujt e mesit kanë mbetur.

Meta: Unë kam besim të jashtëzakonshëm që populli do dalë në zgjedhje, askush të mos shesë votën. Nuk dua që mbas disa vitesh të ngel vetëm unë këtu dhe të mësoj gjuhën e Bangladeshit.

Fevziu: Keni mosmarrëveshje me Kryemadhin politikisht?

Meta: E vetmja mosmarrëveshje e madhe që kam pasur dhe kam me Kryemadhin është braktisja e parlamentit. Dhe që sot janë ata sharlatanë në parlament.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img