Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Do votohej pasnesër, maxhoranca tërhiqet nga Pr.Ligji për Amnistinë Fiskale, nuk ishte shqyrtuar plotësisht si draft

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0576569150915a76d32c4290f10f355a

Maxhoranca është tërhequr nga votimi që do bëhej pasnesër (24.09.2020) për Pr.Ligjin e Amnistisë Fiskale, ose siç u quajt ndryshe “legalizimi i pasurive të padeklaruara”, të vendosura gjatë 30 viteve të fundit.

Sipas qeverisë, ky draft nuk është shqyrtuar plotësisht, pasi janë mbledhur kërkesat nga grupet e interesit.  Në rendin e ditës së seancës së kuvendit më 24 shtator ky ligj nuk figuron për diskutim.

Amnistia fiskale u shty me vetë kërkesë të qeverisë nga muaji korrik për t’u diskutuar në shtator dhe deri tani nuk është shqyrtuar plotësisht si draft. 

Kujtojmë që Amnistia Fiskale u kundërshtua nga FMN dhe Komisioni Evropian si dhe dhomat e tregtisë e shoqatat e bankave në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img