Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

“Do u rrëzohet udhëheqja në Parlament”, Murrizi ju kthehet socialistëve: Keni dhe ju spiunë në grup, pse u kujtuat tani për ligjin?!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti Myslim Murrizi përfshihet në debatin e ditëve të fundit për një dokument që Autoritetei i Dosjeve i dërgoi Kuvendit, dhe e vinte në dijeni se presidenti Ilir Meta ka qenë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit. AI thotë se mes socialistëve ka vetë spiunë.

“Pse u kujtuat pikerisht pas dy vitesh qe dashka votuar ky ligj?? Apo mendoni qe ju ka rene pak numri i spiuneve te sigurimit ne grupin tuaj parlamentare??? Ehhhhh sa spiune keni aty ne grupin tuaj parlamentare saqe do habiteni edhe vete Bile ka mundesi tu rrezohet  udheheqa” ne parlament e ne grup”, shkruan Murrizi.

Më tej, ai nxjerr disa dokumente që tregojnë se në qershor 2020 mazhoranca socialiste rrëzoi me vota në Kuvend një propozim të opozitës së atëhershme, “opozita e re”, për të hapur të gjitha dosjet e komunizmit.

“A nuk ishit po ju ne ate salle te peshtire qe rrinit si te menderosur ne qershor 2020 kur une se bashku me 18 koleg deputet jo spiun ju propozuam te votonit ligjin per te hapur dosjet? Pse ne qershor 2020 votuar rresht si vemje kundra ketij ligji”, vijon ai.

Shënimi i plotë i ish-deputetit Myslim Murrizi:

Nje pyetje per Zj Bushka dhe grupin parlamentare te PS

Çfar ju pickoi qe sot belbezoni sikur keni zbuluar marsin per ligjin e ish spiunene te sigurimit?

A nuk ishit po ju ne ate salle te peshtire qe rrinit si te menderosur ne qershor 2020 kur une se bashku me 18 koleg deputet jo spiun ju propozuam te votonit ligjin per te hapur dosjet?

Pse ne qershor 2020 votuar rresht si vemje kundra ketij ligji?

A ka mundesi qe te mos na çani tr sikur po propozoni nje ligj te ri dhe sikur po sillni nje risi ne politiken Shqiptare???

Nga ndryshon ky mender projektligji juaj nga ai qe ju propozova une ne qershor 2020?

Mbylleni gojen se qelbni dynjane dhe tregoni pse nuk e votuat ne qershor 2020 kete ligj dhe minimalja kerkoni falje

Denglat mund tja shisni atyre qe nuk ju njohin çfar jeni e qe mund tju dine per “lidera” per te ndershem e per parimore, jo neve qe ju njohim mire se çfare jeni, çfare perfaqesoni dhe qe thjesh levizni ,votoni, flisni e propozoni vetem kur ju urdherojne si ushtare te verber

U kujtuat ju sot se spiunet e sigurimit dhe oficeret e sigurimit nuk duhet te jene me te zgjedhur apo ne administraten Shteterore!!

Po pse a nuk thoshte te njenjten gje ligji qe propozova une ne qershor 2020???

Apo kur e propozoj une qe nuk jam ortak me Genta Sulen dhe nuk kam mare tendera bashke me te, nuk quhet ligji. Duhet ta propozojne “ miqt”, ortaket dhe ata qe kane mare shtepi tek pallatet qe nderton bashkeshorti i Gentes qe ta votoni ju si te tredhur

Pse u kujtuat pikerisht pas dy vitesh qe dashka votuar ky ligj??

Apo mendoni qe ju ka rene pak numri i spiuneve te sigurimit ne grupin tuaj parlamentare???

Ehhhhh sa spiune keni aty ne grupin tuaj parlamentare saqe do habiteni edhe vete

Bile ka mundesi tu rrezohet “ udheheqa” ne parlament e ne grup

Tregojuni Shqiptareve pse nuk guxuat ne qershor 2020 ta votonit pro kete ligj qe po na e servirni sot si “ shpikje”????

Shqiperia prej 32 vitesh vuan se ka patur me shumice deputet spiune dhe deputet plehra qe votojne si te tredhur çfare urdheron padrino i radhes

Ju jeni turpi i shoqerise njerezore dhe pa moral, pa karakter, pa dinjitet njerezor, pa kurajo, pa fytyre dhe pa seder qe shnderoheni, tjetersoheni, shperfytyroheni ne ate menyre qe vetem soj juaj mund ta bej

Ju jeni skllever qe kurre nuk keni provuar shijen e lirise

Ju jeni rober qe kurre nuk e keni shijuar te qenurin njerez te lire

Ju nuk jeni deputet dhe perfaqesues te Qytetareve Shqiptare por nje tufe gjallesash pa identitet qe thjesht ngrini doren apo shtypni butonin siç ju urdherojne

Do ju lutesha shume ta qepnin gojen per kete ligj e ta votonin ne heshtje siç ju kane urdheruar dhe po te keni sado pak fytyre duhet te kerkoni falje publike pse votuat kundra ne qershor 2020

Kete lloj “ akrobacia” politike brenda 2 viteve nuk e ben dot as majmuni qe rrahu punonjesit e bashkise Sarande, ndaj ju jeni te peshtire saqe para syve te Shqiptareve dukeni majmune te grumbulluar ne kopshtin zologjik politik.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img