Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Do të vras ty dhe vajzën tëndë”, kërcënohet me jetë Giorgia Meloni

Lajme të ngjashëm

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni dhe vajza e saj 6-vjeçare janë kërcënuar me vdekje.

Bëhet me dije se një person ka kërcënuar në rrjetet sociale kryeministren duke i thënë se do ta vriste atë dhe vajzën e saj.

Në lidhje me këtë ngjarje policia ka arrestuar një 27-vjeçar sicilian, i cili ka kërcënuar kryeministren pasi ka qenë i zemëruar se ajo do të shkurtonte subvecionet kundër varfërisë.

“Nëse i heq të ardhurat, do të vras ​​ty dhe vajzën tënde.Vërtetë kujdes, ndalo me këtë gjë të heqjes së të ardhurave bazë përndryshe do të të vras ​​e kupton?”  thuhej në mesazhin kërcënes.

Policia ka sekuestraur paisjen elektronike që tregon se mesazhi kërcënues ka ardhur nga personi në fjalë.

Më shumë