Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Do të votojnë personat që janë në një banesë me të infektuarit? Flet drejtoresha e ISHP-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Personat e infektuar me koronavirus nuk do ta kenë të pamundur të shprehin vullnetin e tyre politik përmes votës në zgjedhjet parlamentare të 2021, pasi nuk do të lejohet të dalin nga banesa.

Kreu i Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico u pyet nëse do të lejohet të dalin personat e tjerë që banojnë në të njëjtin ambient dhe përkujdesen për personat e infektuar.

“ISHP ka përpiluar një protokoll që tashmë është miratuar edhe nga MSH. Ky protokoll do të jetë përpara datës së zgjedhjeve për çdo entitet. Për sa i përket personave që rezultojnë pozitivë, edhe sikur të mos kishte zgjedhje, këta persona nuk do të duhej, dhe nuk lejohen të dalin. Nuk ka asgjë të ndryshme ditën e zgjedhjeve për sa i përket kësaj. Kush është pozitiv dhe është i karantinuar, pa diskutim pas 14 muajsh qytetarët janë më të qartë në lidhje me lëvizshmërinë e personave”, u shpreh Fico.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img