Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

“Do të vij në Shqipëri për ndeshje”, Florian Marku arrin marrëveshje me gjigandin e njohur: Do kthehem në shtëpi!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka bërë me dije pak më parë se ka arritur një marrëveshje të rëndësishme. Marku ka firmosur një kontratë afatgjatë me Boxxer, kompani promocionale profesionale britanike e boksit. Në postimin e bërë në twitter, ai shkruan se së bashku me Sky Sport dhe Boxxer, do të vijë në Shqipëri për një ndeshje.

“Jam i lumtur të nënshkruaj një marrëveshje ekskluzive afatgjatë me Boxxer. Unë dua t’u jap fansave të mi atë që duan. Ndeshjet më të mira në platformën më të madhe. Dhe në Sky Sports ne e kemi këtë gjë.Si pjesë e marrëveshjes, Sky Sports dhe Boxxer do të vijnë në Shqipëri, ku do të zhvilloj një duel për kthimin tim në shtëpi këtë verë. Mezi pres të bëj një shfaqje për të gjithë fansat e mi në të gjithë botën. Unë po vij për të gjithë” – shkruan Marku.

Florian Marku mbetet një nga më të mirët boksierë që ka patur ndonjëherë Shqipëria. Arritjet e tij kanë qënë të jashtëzakonshme dhe kanë bërë krenarë shqiptarët anë e mbanë votës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img