Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
51 %
1.5kmh
75 %
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Do të udhëtoni jashtë vendit? Ministria e Jashtme informon të gjithë shqiptarët për rregullat e reja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Jashtme ka publikuar një material informues për të gjithë qytetarët shqiptarë që mendojnë të udhëtojnë jashtë shtetit.

Duke qenë se disa nga shtetet e huaja kanë avancuar shumë me fushatën e vaksinimit, janë liruar edhe masat për turistët.

Në materialin e Ministrisë së Jashtme keni të gjitha informacionet që duhet të dini, në rast se vendosni që të udhëtoni këtë verë.

“Dëshironi të informoheni rreth regjimit të lëvizjes së qytetarëve shqiptarë jashtë vendit gjatë situatës me COVID 19

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, nisur nga situata e krijuar prej kufizimeve të lëvizjes së lirë të udhëtarëve jashtë vendit, me qëllim parandalimin e situatave problematike, informon në kohë reale për çdo ndryshim të këtij regjimi që lidhet me lëvizjen e qytetarëve”,- thuhet në njoftim

Për të shkuar të informacioni i detajuar për çdo shtet kliko KËTU

Më shumë
spot_img
spot_img