Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

“Do të më marrë malli për emisionin e saj”, ambasadorja Kim i jep “lamtumirën” gazetares: Intervistën e parë e thash tek Ilva Tare për shkak të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja e njohur Ilva Tare, ka njoftuar dje se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në televizion, për t’iu përkushtuar më shumë familjes së saj, bashkëshortit dhe dy fëmijëve. Një “lamtumirë” i ka dhënë edhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim.

Kim me anë të një postimi në Instagram thotë se intervistën e parë e dha për Ilva Tare në  emisionin “Ilva now”, për shkak të reputacionit dhe inteligjencës së gazetares.

Ambasadorja shkruan se do ta marrë malli për emisionin e Ilvës, teksa i uron suksese asaj për jetën dhe zgjedhet që do të ketë në vijim.

“Une zgjodha “Ilva noë” për intervistën time të parë në Shqipëri për shkak të reputacionit të saj për integritet dhe inteligjencë. E vërtetë ndaj këtij reputacioni, ajo më bëri pyetje të vështira, por të drejta, duke më kërkuar llogari në emër të shikuesve të saj.

Që nga ajo intervistë e parë, unë kam mësuar shumë prej saj për Shqipërinë, sa ka ndryshuar (ose jo) në dekadat që kur Shqipëria u bë demokraci dhe Ilva Tare u bë gazetare, sa më shumë potencial mban ky vend i mrekullueshëm – vendi që ajo e do aq shumë – për të ardhmen. Unë e kam vlerësuar analizën e saj me sy të qartë, humorin, guximin, mirësinë e saj dhe mbi të gjitha ndjenjën e saj të shpresës. Do të më marrë malli për shfaqjen e saj, por e di që do të qëndrojmë miq për një kohë të gjatë. Faleminderit, Ilva, që ishe një gazetare e mirë dhe mike e mirë. Unë e di që do të keni sukses në çdo gjë që vjen më pas, ashtu si keni bërë gjithmonë,” shkruan Kim në postimin e saj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img