Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Do të krijoni grup parlamentar? Berisha: U bëj thirrje deputetëve që të bashkohen me zgjedhësit, shkarkimi i Rushajt një “krim”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme se u ka bërë thirrje deputeteve të Partisë Demokratike që të bashkohen me zgjedhësit e tyre dhe të largohen nga kreu i PD Lulzim Basha.

Sipas tij ata që qëndrojnë në krah të Bashës janë një funksion të kryeministrit Edi Rama. I Pyetur për shkarkimin e Alfred Rushajt nga kreu i grupit parlamentar të PD, Berisha tha se kjo është “krim” dhe falsifikim publik.

Pyetje: Do të krijoni grup parlamentar?

Berisha: Unë mendoj se deputetët e PD unë u bëra thirrje do bashkohen me zgjedhësit e tyre, do të largohen nga lul Brava sepse aty janë në funksion të Edi Ramës. Do të largohen nga një grup individësh sepse janë të lidhur me fijet me krimin.

Pyetje: Shkarkimi i Rushajt?

Berisha: E vlerësoj Rushajn për integritetin, a ka turp më të madh se kjo, ku e bazon, ky përbën një krim. Ky është një falsifikim publik. Interesi i demokratëve është që të kthehen tek zgjedhësit e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img