Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

‘Do ta shihni kush jam’, flet i mbijetuari i masakrës së Matit: Kujtimi kishte pirë raki

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

I mbijetuari i vetëm në masakrën e Matit, Astrit Hani ka treguar detaje rreth ngjarjes së rëndë.

 Hani ka treguar se dy orë para ngjarjes, autori kishte konsumuar raki me një nga viktimat, Hamit Buçin.

“Unë isha poshtë makinës, se kishte një defekt. Pashë që Kujtimi po debatonte me punonjësit e Bashkisë.

Kujtimi i thoshte ‘jam unë këtu jo ju. Tha se ‘do ta shihni për pak se kush jam’. Të parin qëlloi Mentor Hoxhën pastaj të tjerit. Vëllai i pronarit të lokalit tentoi t’i hiqte automatikun Kujtimit”, u shpreh Hani.

Kujtojmë që ditën e djeshme, 54 vjeçari Kujtim Koxha, banues në fshatin Shëlli- Mat, në lokalin Q.K, pas një konflikti për motive të dobëta ka vrarë breshëri plumbash shtetasit;

Mentor Hoxha, 36 vjeç, (shofer fadrome) banues në fshatin Burgajet Mat, si dhe ka plagosur rëndë e më pas kanë humbur jetën në spital në Tiranë shtetasit :

Erzen  Aliaj , 49 vjeç,  banues në Burrel (shofer kamionçine)

Hamit  Buci , 43 vjeç,  banues në fshatin Shëlli Mat . (banor fshati)

Dhe është plagosur rëndë shtetasi Astrit Hani,  40 vjeç,  banues në fshatin Burgajet të rrethit Mat.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img