Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

‘Do t’i çojmë për skrap’, Strazimiri i kthehet Ramës: ‘Betim’ interesant me shprehjen që i vodhe Renzit, dënimin për ‘trima’ si ti e ofrojmë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

677c191609f4e0b90f04abaaf74f5de2

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha nga foltorja e Parlamentit se dy siglat e PD dhe LSI do t’i çojë për skrap.

Me anë të një postimi në Facebook, Strazimiri thotë se këtë shprehje Rama ia ka vjedhur ish-kryeministrit italian Matteo Renzi.

‘Ti vetëm zgjidh si e do “rottamazione-n”: si Renzi? Apo si Mussolini?… 
E ofrojmë edhe “a domicilio” si shërbim kur vjen puna për “trima” si ti … Ti vetëm mbaj “Betimin”, shkruan Strazimiri.

Postimi i plotë i Strazimirit:

“Betim” interesant, pavarësisht se ia ke vjedhur Matteo Renzit të 2012-ës që “betohej” se do çonte për skrap të gjithë kundërshtarët, brenda e jashtë partisë, e që e “çuan për skrap” vetëm pak pasi kërcënoi me “rottamazione” lart e poshtë…
Ti vetëm zgjidh si e do “rottamazione-n”: si Renzi? Apo si Mussolini?… 
E ofrojmë edhe “a domicilio” si shërbim kur vjen puna për “trima” si ti … Ti vetëm mbaj “Betimin”!!
Sinqerisht,
POPULLI”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img