Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Do strehohej në Shqipëri, arrestohet në Rinas 33 vjeçari nga Dubai, Interpoli e kërkon për mashtrim fetar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 33 vjeçar nga Dubai është arrestuar nga Policia Kufitare në Rinas, pasi nga analiza e të dhënave të tij ka rezultuar se ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Inteprol Paksitani. Ky shtetas akuzohet për “Mashtrim duke përdorur fenë”.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kufitare Rinas, si rezultat i shkëmbimit të informacionit me Interpol Tirana, është arrestuar shtetasi:

– M. T., 33 vjeç, banues në Dubai.

Ky shtetas është ndaluar në hyrje të Republikës së Shqipërisë, pasi gjatë përpunimit të detajuar të të dhënave nga shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, bazuar dhe në informacionet e shkëmbyera me Interpol Tirana, ka rezultuar person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi i tij, me qëllim ekstradimi drejt Pakistanit, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Pakistan, për veprën penale “Mashtrim publik duke përdorur arsye fetare”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img