Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Do rikthehem si Kryeministër”, Duma: Do të doja të mos e kisha dëgjuar këtë deklaratë të Berishës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e PD, Grida Duma ka folur rreth deklaratës së ish liderit të PD, Sali Berisha se do të kthehet sërish si kryeministër.

Duma tha në emisionin “Open” se do të donte të mos e kishte dëgjuar fare ndërsa shton se betejën e nisi për interesa personale, jo për demokratizimin e vlerave të Partisë Demokratike.

Pjesë nga deklarata e Grida Dumës:

Berisha e di fare mirë që në kushtet kur SHBA nuk e konsiderojnë të mundshme që në kryesishmin e cilësdo parti, të ekzistojë një individ i konsderuar non grata, këtë gjë, Berisha e bën si një individ politik i vjetër për të mbajtur “me gajret” ndjekësit aktual.

Është e paarsyeshme dhe do të kisha shpresuar të mos e kisha dëgjuar këtë sepse në një mënyrë ose në një tjetër, Berishën gjatë kësaj kohe nuk e kam ndjekur ekzaktësisht në cdo fjali por ka lënë përshtypjen dhe ka thënë që po e bën këtë betejë për demokratizimin të vlerave të PD. Sigurisht nuk është kështu se e ka nisur nga shkaqe personale dhe produkti  nuk mund të jetë publik

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img