Hapësire reklamuese

Politikë

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet s’vjen dot”, Bushati: Berisha është një kandidat steril

Shkruar nga Newsbomb
“Do që të heqë non gratën, se në pushtet

Ish-deputeti i Partisë Socialiste , Ervin Bushati ka folur në lidhje me situatën politike në vend.

Ai është shprehur se Sali Berisha me këtë garë kërkon vetëm të heqë njollën e “non grata”, dhe se sipas tij nuk mund të vijë në pushtet.

Ai madje e quajti Berishën një kandidat “steril”, teksa u shpreh se ende nuk ka një PD apo një politikan që të sfidojë Edi Ramën.

“Konflikt interesi që ka zoti Berisha me PD. PD e sinqertë duan që të vijnë në pushtet, Berisha e di që nuk vjen në pushtet, e di shumë mirë do vetëm të heqi njollën dhe ka konflikt interesi. Tjetër gjë do Berisha, tjetër PD.

Berisha sot është si dron, në sesnin është një kandidat steril, nuk jep dot rezultat. PD nga një krahë kanë një lider që e duan vetë, por nuk e do bota. Nga ana tjetër kanë një kryetar që nuk e duan vetë por e do bota. Ndërmjet kësaj zgjedhje, ende nuk ka lindur një politikan që të sfudoj Ramën. Populli nuk meriton një opozitë të degraduar” tha Bushati.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese