Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Do presim edhe ca”, anëtari i KAS zbulon kur do të vuloset përfundimisht rezultati i 25 prillit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtari i Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), Ledio Braho ka thënë se rezultati i Zgjedhjeve të 25 prillit do të vuloset përfundimisht nga mesi i muajit qershor.

Ai ka folur në një intervistë për Report tv pas përfundimit të shqyrtimit të ankimimeve të partive politike, specifikisht të PD-LSI.

“Parashikoj që së bashku me Kolegjin Zgjedhor mund të shkojë deri nga mesi i qershorit, që mund të certifikohet përfundimisht”, tha Braho.

Ai ka zbuluar edhe se çfarë pritet të ndodh edhe në mbledhjen e së hënës.

“Ditën e hënë në 10 do të vijohet me qarkun e  Beratit nëse KQZ do i ketë bërë gati, në rast të kundërtën do vijohet me qarkun e Vlorës, dhe po presim provat për Gjirokastrës”, përfundoi Braho.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img