Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

“Do ndryshojmë kurs po nuk u hapën negociatat”, Berisha i shqetësuar i bën kërkesë Kuvendit: Të thirret urgjent seancë e jashtëzakonshme për debat me Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, së bashku me disa deputetë të tjerë, ditën e sotme kanë vendosur që të paraqesin në Parlament kërkesën për debat publik me Edi Ramën lidhur me deklaratat e bëra nga kryeministri në Bruksel për ndryshimin e drejtimit nëse nuk hapen negociatat.

Kësaj kërkese i është bashkuar edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi së bashku me nënkryetarin Petrit Vasili dhe deputeten Erisa Xhixho.

“Deputetet e opozitës kanë vendosur të paraqesin me urgjencë në parlament kërkesën për mocion me debat lidhur me kërcënimin që Rama bëri në Bruksel për ndryshimin e drejtimit nëse nuk hapen negociatat.

Ajo çka unë ju informova dhe po e firmos këtu para jush, Edi Rama duhet të paraqitet  para shqiptarëve se cili është drejtimi që mund ti japë vendit ai, përveçse drejtimit evropian”, tha Berisha ditën e sotme teksa firmosi kërkesën live para kamerave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img