Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Do militarizojmë ushtrinë’, PDIU reagon pas deklaratave të Vuçiç: Të papranueshme! BE dhe NATO të reagojë, por eklipsohen çështjet kombëtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a383791fc1a8b89d3910a3fc38fa01f

PDIU ka reaguar lidhur me deklaratat e Presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili tha se do të militarizohet dhe do të forcohet më shumë ushtria serbe, me ndihmën dhe të Rusisë, për shkak të problemeve në Rajon, kryesisht në Veri të Kosovës.

PDIU në një deklaratë për mediat dhe opinionin publik, i bën thirrje BE, NATO-s dhe ndërkombëtarëve që të reagojnë, pasi deklarata të tilla si ajo e Vuçiç është në kundërshtim me zotimet për një bashkëpunim mes dy shteteve kufitare.

Gjithashtu një thirrje dhe për Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, që të reagojë pasi gjithnjë e më shumë po eklipsohen çështjet kombëtarë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img