Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Do merrnin peng drejtorin e burgut dhe prokurorin, zbulohet plani i shqiptarëve për t’u arratisur nga burgu i Korfuzit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e4e6dab0a65a788b3a08136556d836ff

Nëntë të burgosur shqiptar kishin planifikur të arratisen nga burgu i Korfuzit, në Greqi, por planin nuk u arrit pasi policia ka zbuluar planin e tyre.

Autoritetet greke bëjnë me dije se 9 të burgosur kishin planifikuar që të arratiseshin nga burgu në shtator.

Shqiptarët kishin planifikuar që nën kërcënimin e armës të merrnin peng drejtorin e burgut dhe prokurorin, duke shkaktuar kështu trazira dhe me ndihmën e të tjerëve të burgosur do të arratiseshin nga burgu.

Dyshohet se një nga policët e burgut ka ndihmuar shqiptarët që të fusin brenda edhe armë. Gjatë kontrollit në qeli janë gjetur dy pistoleta, njëra me silenciator, thika dhe drogë.

Sipas të njëjtave burime shqiptarët synonin të hipnin në një skaf dhe të arratiseshin drejt Shqipërisë.

Sakaq, vazhdojnë hetimet për të zbardhur se kush ishte polici që ndihmoi të burgosurit që të fusnin armët brenda.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img