Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Do më heqin vendin e lopës’, banorja në Ndroq nuk i ndahet Ramës: Do të japin një tjetër, bile bile një dem

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ad96dbce3db5ec4c55f3ff8827ba4c50

Kryeministri Edi Rama ka qenë në një lagje në Ndroq, për të vizituar shtëpitë e rindërtuara.

Rama është takuar edhe me një nga banorët e lagjes, e cila i është ankuar se rruga i merr tokën dhe vendin e lopës. Zonja i ka shoqëruar Ramën, Veliajn dhe Ahmetajn dhe nuk i ka lënë të largohen pa u treguar hallin e saj.

Pjesë nga biseda.

Rama: A të vij dy minuta?

Banorja: Po ore hajde

Rama: Pse nuk deshët që të vij?

Banorja: Covid-i

Rama: A deshët që mos të më zejë mua Covid-i.

Banorja: Do më heqin vendin e lopës.

Rama: Do të heqin vendin e lopës, por do të japin vend tjetër. Bile Bile duhet të të sjellë edhe një lopë tjetër, ose një dem.

Banorja: Nuk e dua dem.

Edi Rama: Për lopën jo për ty. Jam kryeministri i vetëm në botë që kërkoj fjalën. Më lini të flas.

Banorja: Ma jep dorën. Le ta marr COVID-in prej teje.

Më pas biseda ka vazhduar dhe duke parë komunikimin e banores, Rama i ka sugjeruar përgjegjësit të zonës që ta marrë në punë.

“Unë të sugjeroj që këtë zonjën ta marrësh si përgjegjëse për disiplinën e punëtorëve. Ti japësh një pagë dhe të futet në rresht të punëtorëve dhe ti ska nevojë të vish më. Kjo të shikon, lopët pemët e të gjitha. Ja sa është ora inxhinieri ka ikur, po të jetë kjo këtu e di si rri ti këtu apo jo”,-tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img