Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Do mbillte drogë në tokën e tij, Policia arreston 60 vjeçarin në Lezhë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 60 vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës pasi është konstatuar në tokën e tij, në tentativë për të mbjellë drogë. Në pranga ka rënë shtetasi i identifikuar si Prengë Bunga 60 vjeç.

“Si rezultat i kontrolleve, në fshatin Krajën, Lezhë, në tokën në pronësi të tij, është konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike, shtetasi Prengë Bunga, 60 vjeç, banues në Ishull Shëngjin, Lezhë, i cili është vënë në pranga nga shërbimet e Policisë.”

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Shërbimet e Policisë Lezhë, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike.

Më shumë

spot_img
spot_img