Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Do largoheni nga PS nëse nuk fitoni? Rama i kthehet gazetares: Kemi një shprehje ne për hallën, e di ti atë?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot se çfarë vendimi do të marrë nëse në 25 prill nuk merr aq mandate sa duhen për të formuar qeverinë e re.

Kur gazetarja e “Vizion +” e pyeti se a do largohet nga PS nëse s’merr mbi 70 mandate, Rama i kujtoi shprehjen e “famshme” popullore që ne kemi, “sikur të kishte halla k***”, duke i lënë të kuptohet se kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë.

Gazetarja i tha se e ka dëgjuar këtë shprehje shumë shpesh nga ai vetë.  

Pyetje: Janë disa forca politike të reja, a mendoni se përbëjnë rrezik?

Rama: Do marrim 74-78 mandate në 25 prill më kupton apo s’më kupton?

Gazetarja: Nuk ju kuptoj. Nëse nuk merrni kaq mandate sa të formoni qeverinë dhe humbni zgjedhjet, do largoheni nga drejtimi i PS?

Rama: Kemi një shprehje ne, populli shqiptar për hallën e di atë për hallën ti?

Gazetarja: E kam dëgjuar shumë shpesh nga ju.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img