Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

‘Do kandidojë vetëm në Vlorë apo edhe në qark tjetër?’ Përgjigjet Rama: Unë jam deputet i gjithë Shqipërisë, në Vlorë kam qenë që 1 muajsh dhe do jem deri në fund të jetës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7106688a4f720d1f56ec7beb4cfaccf0

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme platformën digjitale të Partisë Socialiste, ndërsa i është përgjigjur edhe pyetjeve të gazetarëve në lidhjet me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

I pyetur nëse do të kandidojë vetëm në Vlorë apo edhe në qarqe të tjera, pasi i ljohet të kandidojë në 4 qarqe, ai ka thënë se dashurinë për Vlorën nuk ia kushtëzon kandidimi, pasi ka qenë në Vlorë që 1 muajsh dhe do të jetë deri në fund të jetës.

“Kjo është një tjetër votë që unë do ta jap pa dëshirë, edhe PS do e japë pa dëshirë, sepse e propozon opozita parlamentare. Unë jam deputet i të gjithë Shqipërisë. Deputeti i qarkut është zëri i atij komuniteti dhe ka detyrë të bëjë çmos të tërheqë sa më shumë për atë qark, ndërsa unë jam i të gjithë Shqipërisë. E vendos unë emrin në Vlorë apo Tropojë, kjo është diçka që e kërkon ligji. Unë në Vlorë kam qenë që 1 muajsh dhe do jem deri në fund, jo të jetës politike por edhe të jetës fizike. S’më bënfakti që të jem deputet atje që të jem i dashuruar me Vlorën. Do jem aty ku do jetë e nevojshme.”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img