Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Do kalojnë mjetet që dalin nga Tirana, hapet tuneli te ish-Shqiponja: Ja si duket korsia nën tokë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

574ec0061ba38e17dceb783b06ec72f1

Tuneli numër 4 te ish-sheshi Shqiponja është hapur mesditën e sotme për qarkullimin e mjeteve. Pas shumë muajve punime, një pjesë e Unazës së re është hapur dhe do të lehtësojë kalimin e mjeteve drejt Durrësit.

Siç shihet në pamjet e shpërndara nga Ministria e Infrastrukturës, sot mjetet e para kanë kaluar në këtë aks me drejtim qytetin e Durrësit.

Gjithashtu, kjo nyje e rëndësishme do të lehtësojë dhe trafikun e përditshëm që krijohej për mjetet që donin të hynin në kryeqytet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img