Do ju premtojë moti sot? Informohuni para se të planifikoni ditën

Publikuar tek: aktualitet, më 08:08 18-04-2017 Do ju premtojë moti sot? Informohuni para se të planifikoni ditën

Gjatë ditës së sotme zonat e ulëta dhe ato bregdetare do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura por me vranësira dhe shira të dobët e lokale paraqitet motit për zonat malore lindore.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kushte të paqëndrueshëm atmosferikë për zonat malore pasi vranësirat dhe shirat do të mbeten prezent ndërsa me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme do të paraqitet motit për në pjesën tjetër të territorit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në orët e mëngjesit ndërsa mesdita do të sjellë rritje më të ndjeshme të tyre.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Sipas meteorologëve shirat do ndalen ditën e enjte ndërsa fundjava premton rritje temperaturash.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen SMS-të e reja, si kërkoi favor seksual ish-gjyqtari i Beratit
Vijon dorëzimi masiv i qindra armëve, fishekëve, granatave, kallëpe të tritolit, predhave e bombave »
Article Logic
Execution time: 0.023385047912598
array(1) { ["section"]=> string(70) "do-ju-premtoje-moti-sot-informohuni-para-se-te-planifikoni-diten-75540" }