Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

“Do jem në terren në 25 prill”, Yuri Kim takohet me monitoruesen e OSBE për zgjedhjet në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është takuar ditën e sotme me kryetaren e OSBE për vëzhgimin  zgjedhjeve në Shqipëri, ku kanë diskutuar për përgatitjen e zgjedhjeve të 25 prillit.

Kim thotë se ambasada amerikane e mbështet OSBE në këtë mision të rëndësisëhm, ndërsa shprehet se vetë ambasadorja dhe ekipi i saj nga ambasada amerikane do të jetë në terren në 25 prill, duke vëzhguar se dsi do të shkojnë zgjedhjet.

Diskutuam me Ambasadoren Urszula Gacek, Kryetare e OSBE për vëzhgimin e zgjedhjeve në Shqipëri, përgatitjet për zgjedhjet e 25 prillit. SHBA e mbështet këtë mision të rëndësishëm, përfshirë edhe vëzhguesit. Ambasada Amerikane gjithashtu do të dërgojë ekipin tonë (duke mëpërfshirë edhe mua) në vende përreth vendit.

Më shumë


spot_img
spot_img