Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Do japësh dorëheqjen apo do e fitosh prapë lojën brenda PD po humbe lojën e madhe jashtë PD? Basha: Unë e kam dhënë përgjigjen, nuk ka…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Arjan Çani e ka pyetur sonte kryetarin e PD-së, Lulzim Basha nëse do e japë dorëheqjen nëse humbet apo do bëjë çmos që ta fitojnë sërish lojën e vogël brenda PD.

Basha tha se nuk ka lojë brenda PD dhe se ai do të fitojë në 25 prill, ndërsa Rama do të humbasë.

albsig

Çani: Atëherë kam përgatitut një pyetësor, unë po e vë veten në lëkurën tënde dhe sikur jam Basha, po flas me vete dhe ti do thuash vetëm po ose jo. Unë jam i pandalshëm, madje do e fitoj dhe lojën e vogël brenda PS, edhe nëse nuk e fitoj lojën e madhe jashtë PD.

Lulzim Basha: Nuk ka lojëra brenda PD-së, nuk ka lojë të madhe, çdo gjë është e pandalshme në 25 prill. Po vi nga takimi i fundit me të rinjtë, jam i pandalshëm.

Pyetje: Do ketë amnisti për gjobat e pandemisë?

Basha: Do ketë amnisti për gjobat ndaj qytetarëve, për atë shumë 28 mijë lekë që ja ngjit te fatura e OSHEE. Ditën e fundit Rama bëri diversion duke më ftuar mua donte të gjente një deriçkë dhe të hynte në qeverinë time, por jo. Ne jemi ndryshimi, jemi e ardhmja.

Çani: Ore Rama e tha hapur që do iki nëse humbas, po ti çfarë do bësh pse nuk e thua?

Basha: Unë e kam thënë përgjigjen time. Opsion të dytë nuk ka, nuk ka. Rama humb dhe unë fitoj, bashkë me mua fiton gjithë Shqipëria.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img