Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Do e dorëzoni mandatin e deputetit pas vendimit “non-grata”? Berisha jep përgjigjen e papritur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur me batutë pyetjes së fundit të bërë nga gazetarët në sallën e konferencave në hotel Rogner sot pasdite.

Ai është pyetur nëse do e dorëzojë mandatin e deputetit që përfitoi nga zgjedhjet e 25 prillit, ndërsa përgjigja ishte e papritur. Ai bëri sikur nuk e dëgjoi mirë pyetjen, ndërsa herën e dytë tha: Unë mendova se thatë “a do e dyfishoni”. Çka tregon se Berisha do e mbajë mandatin dhe do vazhdojë betejën.

Përgjigja shkaktoi të qeshura në sallë ndërsa kur u ngrit mbështetësit e tij shpërthyen në ovacione për t’i dhënë suport.  

Pyetje: A do ta dorëzoni mandatin e deputetit që keni marrë nga zgjedhjet e 25 prillit?

Berisha: Çfarë?

Pyetje: Do e dorëzoni mandatin e deputetit?

Berisha: Thashë se më thatë “a do e dyfishoni?” (qesh)

(qeshje në sallë)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img