Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

“Do dëgjoni tmerre të mëdha”, Ngjela: Janë gjetur paratë e fshehura të politikanëve shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

fd7bfe730f7d124d697b534b7546213f

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se korrupsioni në nivele të larta do të marrë fund me ngritjen e institucioneve të drejtësisë së re.

Në një intervistë me gazetaren Beti Njuma, Ngjela tha se “do dëgjohen tmerre të mëdha”, pasi ndërkombëtarët kanë hetuar politikanët shqiptarë dhe u kanë gjetur atyre paratë e fshehura në botë.

Pjesë nga deklarata:

Janë të gjithë në hall, edhe maxhoranca është në hall. Nuk e drejtojmë ne reformën, akoma s’e keni marrë vesh. Rama lëvizi diçka por s’pati mundësi. PS e ka provuar njëherë të dalë kundër SHBA, në 90’, por u tërhoq.

Korrupsioni në nivele të larta do të marrë fund. Me këto ligje që kam parë unë, me kontrollin e gjyqësorit, merr fund. Kanë ikur të gjithë gjyqtarët, a e ke parë. Një përqindje do të mbetet, se nuk janë të gjithë të korruptuar.

Politikanët e korruptuar me këta gjyqtarë të korruptuar nuk mund të dënohen. Politikanët e korruptuar i kanë hetuar të tëra ata, ua kanë gjetur paratë, i dinë ku i kanë, do dëgjoni tmerre të mëdha. I kanë hetuar ndërkombëtarët.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img