Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

“Djemtë bëhen roje në shtëpi bari, ndërsa vajzat eskorta të kriminelëve”, Kryemadhi i përgjigjet Muzhaqit: Po të ishte për t’u marrë me ty… (REPLIKAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka replikuar me Ministren e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqin, pasi kjo e fundit dënoi sjelljen e deputetes Ina Zhupa në Komision, ku i hoqi mikrofonin Elva Margaritit.

Kryemadhi tha se të rinjtë shqiptarë largohen në Angli apo Spanjë për të punuar si roje në shtëpi bari, ndërsa vajzat bëhen eskorta të kriminelëve të drogës në Shqipëri. Sipas saj, një të riu i duhen 1 milionë euro për t’u bërë deputet i Parlamentit.

Më pas ministrja mori fjalën dhe tha se të rinjtë shqiptarë kanë shpresë, ndaj Kryemadhi nuk mund t’ua heqë, ndërkohë që e menjëhershme ishte kundërpërgjigja e kryetares së LSI-së, e cila tha është shumë e kollajtë të merret me Bora Muzhaqin, por në këtë moment iu fik mikrofoni dhe nuk u llejua të fliste më shumë.

Kryemadhi: Për t’u kthyer te ministrja Bora Muzhaqi, duhet të kuptosh një gjë e nderuar, që një i ri të kandidojë për deputet në bazë të sondazheve, një partie politike i kushton 100 euro një votë. Nëse një i ri do të bëhet deputet, i duhen 1 milionë euro për të hyrë në Parlament. Një i ri shqiptar nuk ka as 200 euro në xhep, por i hipin kamionëve për t’u bërë roje në shtëpi bari në Angli apo Spanjë, ose vajzat shqiptare për t’u bërë eskorta të kriminelëve të drogës në Shqipëri.

Muzhaqi: Të rinjtë shqiptarë jo vetëm brenda, por edhe jashtë Shqipërisë, janë të arsimuar. Shqiptarët kudo që shkojnë rezultojnë të jenë të parët në fusha të ndryshme. Ne të paktën këtu në Parlament nuk duhet t’ua heqim shpresën. Të rinjtë shqiptarë janë plot shpresë, por ju nuk mund t’ua hiqni dot.

Kryemadhi: Të rinjtë shqiptarë kanë shpresë se ka Bora Muzhaqin në qeveri, por nuk ka shpresë ajo studentja e ekselencës në Shqipëri…Po të ishte për t’u marrë me ty, ishte shumë e kollajshme.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img