Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

‘Djegia e parlamentit’, Berisha: Raporti ka dalë nga SHISH, por tjetër i kanë çuar Ramës dhe tjetër Metës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish kryeministri Berisha ka deklaruar se raporti që bëri me dije presidenti Meta ku u shpreh se kishte informacione që në 8 qershor mund të digjej Parlamenti, ka dalur nga SHISH.

 

I ftuar në emisionin ‘Opinion’, Berisha deklaroi se SHISH tjetër raport i dërgon Kryeministrit dhe tjetër Presidentit.

Berisha shprehet se raporti ka dalë nga SHISH, por shton se tjetër raport ka i kanë dërguar Ramës e tjetër Metës. Për këto informacione ish-lideri i PD shprehet se i ka marrë nga oficeri dixhital.

‘SHISH i dërgon raport Kryeministrit por nuk ja dërgon Presidentit. SHISH e ka bërë raportin, e ka bërë të saktë, i ka çuar tjetër presidentit dhe tjetër kryeministrit. Nëse oficeri dixhital që e çon te unë këtë lajm, e çon që unë ta bëj publik këtë lajm. Këta i çojnë preisdentit që do digjet parlamenti, dhe nuk bëjnë gabim sepse e kanë detyrë. Por nuk çojnë që janë me qindra e qindra fshatra me parcela masive me kanabis’, tha ish kryeministri Berisha.  

Më shumë

spot_img