Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Djegia e mandateve, Kryemadhi: Parlamenti dhe KQZ po zvarrisin vakancat, deputetët e rinj janë kërcënuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

f4523dfbc3904dc2e81c0fc659e9c72e

Monika Kryemadhi është shprehur mbrëmjen e sotme se Parlamenti dhe KQZ po zvarrisin procesin e zëvendësimit të deputetëve të rinjë pasi nuk kanë listat e plota.

 

‘Mund të them që ajo që ndodh faktikisht është se parlamenti shqiptar dhe KQZ po zvarrisin procesin e zëvendësimit të deputetëve për të zgjatur procesin e vakancave, se nuk i kanë të gjitha listat. Nga 100 kandidatë, 17 do ta pranojnë mandatin.  Sa më shumë të zgjatet procesi i vakancave aq më shum zgjatet ideja që parlamenti është iligjitim’, ka thënë ndër të tjera kryetarja e LSI.

Më tej, Kryemadhi ka shtuar se jo të gjithë deputetët që kanë pranuar mandatin kanë integritet, pasi disa prej tyre janë kërcënuar ose kanë të kaluar të errët.

‘Jo të gjithë njerëzit kanë të njëjtin intigritet, ka nga ata që janë trima, ka nga ata që kërcënohen, ka nga ata që kanë të kaluar të errët.Nuk i njohim më dhe nuk janë pjesë e LSI-së. I kemi dërguar edhe një letër KQZ-së’, ka përfunduar Monika Kryemadhi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img