Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Dje u zgjodh presidente, mediat në Kosovë i nxjerrin pasurinë “marramendëse” Vjosa Osmanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme Vjosa Osmani u zgjodh president e Kosovës, ndërsa sot mediat nuk kanë humbur kohë dhe i kanë publikuar pasurinë e familjes së saj.

Vjosa Osmani ka deklaruar tetë lloje të pasurisë së paluajtshme të cilat kapin vlerën 552 mijë e 500 euro.

Ajo ka deklaruar dy banesa dhe dy shtëpi të bashkëshortit të saj të cilat janë blere me kursime dhe kredi dhe kapin vlerën e 300 mijë euro.

Gjithashtu janë deklaruar dy garazhe, njëra prej të cilave i përket bashkëshortit dhe tjetra vetë asaj dhe 10 hektarë tokë.

Në seksionin e pasurisë së luajtshme, ajo ka deklaruar vetëm një veturë të bashkëshortit me vlerë 7 mijë euro, teksa del se është aksionere me 20 përqind në kompaninë First Legal Solutions.

Osmani në llogarinë e saj ka 12 mijë e 400 euro, ndërsa burri i saj ka rreth 10 mijë euro.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit