Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Dje u dha çelsat e shtëpive, Rama publikon videon, si u transformua Vaqarri pas tërmetit të 26 nëntorit

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka shpërndarë një foto nga pamja e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert dje në Vaqarr.

Rama shpërndan video ku tregon sesi gjithçka ndryshoi dhe u rindërtua pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të 2019, teksa shkrua se kjo është shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me pamjet e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert në Vaqarr, shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar e të bashkëpunimit me Fundjavën Ndryshe, ju uroj një të diel të paqtë🙏”shkruan Rama në postimin e tij.

Kujtojmë që dje u dërzuan banesat e reja familjeve që humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit të 2 viteve më parë.

Më shumë