Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dje kishte ditëlindjen, sot u rrëzua me avion privat; vdes bashkë me bashkëshorten dhe 5 të tjerë aktori i njohur që luajti Tarzanin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur amerikan, Joe Lara ka ndërruar jetë ditën e sotme pas një aksidenti me avionin Cessna 501. Ai bashkë me gruan dhe persona të tjerë ishin pjesë e ekuipazhit të avionit privat që pas një problemi që ende nuk dihet, ra në liqen.

04d7c70873084cb0957613910a0ff36c md

Avioni u ngrit të shtunën nga aeroporti i Smyrna, pak më tutje Nashville dhe thuhet se ishte drejtuar në Palm Beach, Florida, por ra dhe u zhyt në liqenin Percy Priest. Zjarrëfikësit dhe ekipet e shpëtimit u dërguan në vendngjarje, por pas një operacioni gjatë natës, u tha se udhëtarët ishin gjetur të vdekur.

U njoftuan me dhimbje familjarët e tyre, ndërkohë që po zhvillohet një hetim i thelluar lidhur me ngjarjen. Lara ishte një nga shtatë personat që humbën jetën, teksa njihet së tepërmi për interpretimin e tij në rolin e Tarzanit në film. Dje aktori festoi lumturisht ditëlindje  e 58-të ndërsa sot ndërroi jetë tragjikisht.

Mes viktimave ishte dhe bashkëshortja e tij, mësuese fetare Gwen Lara, Jennifer J. Martin, David L. Martin, Jesiça Walters, Jonathan Walters dhe Brandon Hannah, që të gjithë vendas dhe pjesë të së njejtës kishtë.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img