Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dje Berisha “non-grata”, sot Braçe reagon për marrëveshjen Shqipëri-SHBA: Të ekstradohen të korruptuarit! Askush nuk shpëton

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka reaguar sot pas marrëveshjes që u firmos mes SHBA-së dhe vendin tonë, marrëveshje që i hap rrugë ekstradimit në të dy vendet të personave që kanë probleme me ligjin.

Marrëveshja dhe më pas reagimi i Braçes vijnë një ditë pas vendimit për shpalljen “non-grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Braçe nuk përmend emra konkretë, por lë të nënkuptohet se e ka një thumb për rastin Berisha, teksa thotë se askush nuk shpëton dhe të gjithë të korruptuarit që kanë vënë para pa të drejtë, do të ekstradohen dhe të dënohen nga të dyja vendet.

Reagimi i plotë

TE KORRUPTUARIT,

TE EKSTRADUESHEM!

KUVENDI MIRATOI SOT

MARREVESHJEN E RE TE EKSTRADIMIT MES SHQIPERISE DHE SHBA.

Korrupsioni dhe krimet fiskale,

te korruptuarit dhe evazoret,

kthehen ne te ekstradueshem dhe

te gjykueshem ne te dy vendet!

ASKUSH NUK AMNISTOHET,

ASKUSH NUK SHPETON!

Pasuria e ardhur nga korrupsioni dhe evazioni, nuk gezohet!

Pas dites se djeshme,

nje tjeter dite e mire per te pastruar politiken, administraten, biznesin nga korrupsioni dhe paraja e paligjshme!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img