Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Djaloshi i dhuron buqetë, Rama “tërbohet”: Pse s’e hiqni këtë zakon, nuk i jepen lule një burri. S’ke faj ti xhan, o Zot më çmendën… (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas një djali që doli në ballkon dhe thirri “Rama ik”, një tjetër episod i sikletshëm i ndodhi kryeministrit Edi Rama sot gjatë takimit me qytetarët dhe ekipin drejtues në Peshkopi.

Teksa ishte duke folur një djal i vogël u ngjit në skenë podium dhe i dhuroi një buqetë me lule. Rama e falenderoi, por në të njejtën kohë nuk u gëzua pasi tha se ky zakon i keq që i dhurohen lule udhëheqësit duhet të hiqet.

Rama: Po këtë zakon që i sillni lule udhëheqësit pse s’e hoqët aman?! Po ç’është ky zakon që keni? Po i jepen lule një burri më thoni mua? I dhurohet lule një burri? Ti je në rregull xhan s’e kam me ty, po më çmendën këta. Aurora hajde merri lulet zemër. Po ç’është kjo, ku e keni parë ju t’i jepen lule një burri? Jo e kanë nga ajo e vjetra që udhëheqësit i jepen lule. O Zot. Ti mos u mërzit xhan.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img